Dorpsraad Megen, Haren en Macharen
CONCEPT
Verslag van de OPENBARE vergadering van de dorpsraad Megen, Haren en Macharen van 6 oktober 2003
Aanwezig :
leden van de dorpsraad : W. van de Camp, R. van de Camp, A.van Eert, J. van Loon, P. van Heeswijk, H. Tigchelaar, F. Prijs
Adviseurs :, E. Romanillos (St. Diagonaal), C. Willems (wijkcontactambtenaar gemeente Oss), J.van Loon (wethouder gemeente Oss), T. van Hooff( gebiedsbeheerder gemeente Oss), F. Hagelaar (politie)
m.k.a. :
P. Spanjaard (beleidsmedewerker gemeente Oss), N. van Veeken (woonconsulente Woonmaatschappij Maasland)
notulist :
Jos Nonnekes (MSupport)
1. Opening
De heer Van Heeswijk opent de vergadering om 19.30 uur.
2. Vaststellen van agenda
De voorgestelde agenda wordt conform vastgesteld.
3. Spreekrecht publiek
Op de publieke tribune bevindt zich een uitgebreide delegatie van de jeugd uit Haren.
Namens hen voert Nick Gremmen het woord en hij zegt dat er voor de allerkleinsten wel een speelplaats, maar dat er voor de jeugd vanaf tien jaar maar weinig te doen is in Haren.
Hij vraagt de Dorpsraad of voor deze doelgroep er een skatebaan in Haren gerealiseerd kan worden.
Om zijn verzoek te ondersteunen, bedt Nick de voorzitter een groot aantal handtekeningen van kinderen en ouders aan.
De voorzitter antwoordt dat serieus naar deze vraag zal worden gekeken en dat er zeker een reactie van de kant van de Dorpsraad zal komen.
De naam van een contactpersoon wordt genoteerd.
Een volgende inspreker, Jos van Rooij, vraagt de Dorpsraad of het bekend is dat in de fabriekshal aan de Bernhardstraat sinds kort weer bankstellen worden geproduceerd.
Inspreker vraagt zich af of het bedrijf beschikt over de noodzakelijke vergunningen en hij wijst met name op de brandveiligheid van het pand en de geluidsoverlast.
De voorzitter zegt toe dat de Dorpsraad een en ander zal uitzoeken. (zie ook Rondvraag)
De inspreker geeft voorts aan dat de bewoners van de Bernhardstraat tevreden zijn over de uitnodiging van de Dorpsraad voor een gesprek over de verkeersveiligheid in hun straat.
Deze uitnodiging volgt op een brief van de bewoners aan de Dorpsraad over dit onderwerp.
De heer W. Verboon vraagt de heer van Hooff hoe het staat met het onderhoud van het wegdek van de Bernhardstraat.
De heer van Hooff antwoordt dat betreffend onderhoud in principe wordt meegenomen in het groot onderhoud dat voor volgend jaar is voorzien.
De staat van het wegdek wordt echter als erg slecht getypeerd.
Ondanks de planning wordt toch afgesproken dat de gebiedsbeheerder binnen een week met een voorstel zal komen om nu iets te doen aan de slechte staat van het wegdek.
Een noodoplossing.
3a. Nieuwe Buurtcoördinator Politie
De voorzitter introduceert een nieuwe adviseur van de Dorpsraad.
Het gaat om de buurtcoördinator, de heer F. Hagelaar.
Hij is al ruim 27 jaar in dienst van de politie in Oss en hij gaat als vast aanspreekpunt voor de Dorpsraad fungeren.
De voorzitter merkt op dat de aanwezigheid van een vertegenwoordiger van de politie bij deze vergaderingen zeer op prijs wordt gesteld.
Er wordt naar gestreefd om punten waar hij nauw bij betrokken is, zo vroeg mogelijk op de agenda te plaatsen.
4. Vaststellen van het verslag van de openbare vergadering van de Dorpsraad van 1 september 2003.
Tekstueel: Behoudens de opmerking dat op pagina 1 de punten over de bedrijfsverplaatsing en de kalverenopvang aan de Bossekampstraat moet worden gesplitst, wordt het verslag tekstueel goedgekeurd.
N.a.v.
Pagina 1 Bedrijfsverplaatsing
Mevrouw Willems merkt op dat de inspraakprocedure over de bedrijfsverplaatsing is afgerond.
Het definitieve plan zal aan de Dorpsraad worden voorgelegd.
De heer R. van Camp vraagt zich af wat de stand van zaken is inzake de kalverenopvang aan de Bossekampstraat.
Mevrouw Willems zoekt dat uit.
Pagina 1 Groene afvalcontainers
De heer van Hooff geeft aan dat tegen een aanvullende vergoeding een extra grote groene afvalcontainer aangevraagd kan worden.
Wethouder van Loon onderstreept dat binnen de gemeente Oss alle nieuwe groene containers een klein formaat hebben.
De eerder uitgegeven groene containers kunnen overigens wel groter zijn.
De heer R. van de Camp vraagt zich af of het niet mogelijk is om bewoners kleine en grote containers tegen elkaar te laten uitwisselen.
Mevrouw Willems zal in 'Oss Aktueel' een bericht laten opnemen waarin het prijsbeleid en de mogelijkheid tot ruiling van de groene containers onder de aandacht wordt gebracht.
5. Ingekomen stukken
A Uitnodiging expositie "hoe dingen samen worden" van Ruth van de Pol.
B Brief bewoners Bernhardstraat over verkeersveiligheid. Gesprek volgt.
C Brief KBO Megen over verkeersveiligheid. Gesprek volgt.
Nagekomen stukken
D Brief aandachtsbestuurder met voorstel vergaderschema 2004 in lijlage.
E Brief van mevrouw Roffelsen met verzoek jeu de boules baan te maken bij bejaardenhuis.
F Brief van Stichting Landschapsbeheer met de mededeling dat in het kader van het zogenaamde Bankenplan binnenkort vijftien banken kunnen worden geleverd aan Megen.
G Brief van Stichting Landschapsbeheer met aankondiging landelijke natuurwerkdag op 1 november.
H Biref van de heer Tigchelaar n.a.v. het WDR-overleg.
Tijdens dit overleg is besloten dat er vanuit de afzonderelijke Dorpsraden geen direct overleg met afzonderlijke politieke partijen wordt gevoerd.
Er wordt alleen met de 'gezamenlijke' politiek gesproken.
6 Top- 10 lijst Dorpsraad Megen.
Mevrouw Romanillos geeft een toelichting op de top- 10 lijst met prioriteiten voor Megen.
Deze lijst is gebaseerd op de informatie van de bewonersavond in Haren, Megen en Macharen.
Zij geeft aan dat er weliswaar nog een bijeenkomst gaat komen met groep 7 van de verschillende basisscholen, maar dat kan hooguit gevolgen hebben voor de prioriteitstelling.
Er wordt niet verwacht dat er nog nieuwe itmes zullen volgen.
Concreet betekent dat dus dat er verder gewerkt kan worden met deze top- 10.
De top- 10 bestaat nu uit:
woningbouw; ontwikkeling recreatiebeleid en realiseren van toeristische voorzieningen; alternatieven voor het verdwijnen van economische voorzieningen;
behoud van sociale, medische en culturele voorzieningen; facilitering van het verenigingsleven; beheer en onderhoud wegen en groenvoorzieningen;
jeugdvoorzieningen Megen, behoud eigen identiteit; snelle uitvoering gemeentelijke plannen en communicatie met bewoners.
De heer R. van de Camp stelt voor om per punt vanuit de Dorpsraad een of twee 'voortrekkers' te benoemen.
Dit om de voortgang van het proces te bewaken.
Wethouder Van Loon geeft aan dat de Dorpsraad van Berghem ook voor een dergelijke aanpak heeft gekozen.
Daar hebben de dorpsraadleden hun eigen specialisme en wordt er sterk aan de hand van thema's, die gekoppeld zijn aan deze specialismen, gewerkt.
Voor wat betreft de communicatie met de bewoners merkt de aandachtsbestuurder op dat er binnenkort een bijeenkomst door de afdeling Communicatie van de gemeente wordt georganiseerd over wijk- en buurtgericht werken.
De heer Tigchelaar vraagt zich af in hoeverre Megen op basis van deze top- 10 een eigen beleid kan ontwikkelen.
Afgevraagd wordt wat persé samen met anderen opgepakt kan worden en wat zelfstandig gedaan kan worden.
Wethouder Van Loon geeft aan dat er bijvoorbeeld voor recreatie totaalbeleid voor de gemeente Oss wordt ontwikkeld.
Mevrouw Willems zorgt ervoor dat de dorpsraadsleden zo snel mogelijk een plan van aanpak voor dit totaalbeleid zullen ontvangen.
De heer Tigchelaar vraagt zich af of er binnen de top- 10 weer prioriteiten worden aangegeven of dat de verschillende items parallel worden aangepakt.
Na overleg wordt besloten dat er een plan van aanpak zal worden gemaakt. Tijdens de volgende vergadering van de Dorpsraad worden taken verdeeld en 'voortrekkers' per onderwerp benoemd.
De heer Tigchelaar maakt een matrix met namen en aandachtsgebieden.
De voorzitter sluit dit agendapunt af met dankzegging aan mevrouw Romanillos voor haar uitstekende werk.
7 Plan van aanpak Bankenplan
Landschapsbeheer Oss wil vijftien banken leveren voor de kernen Megen, Haren en Macharen.
De banken moeten worden geschilderd en geplaatst.
Bij deze gelegenheid zal een vertegenwoordiger van Landschapsbeheer een korte toelichting geven.
Een vertegenwoordiging van de Dorpsraad zal acte de présence geven.
Mevrouw Van Eerd geeft aan dat het voor de kernen Haren en Macharen bekend is waar de banken worden geplaatst.
Er zal geprobeerd worden zoveel mogelijk publiciteit rondom de aanbieding te maken
De banken worden tijdelijk opgeslagen bij dorpsraadslid de heer W. van der Camp.
De heer van Hooff spreekt de verwachting uit dat het aantal banken voor Megen nog wel eens zou kunnen stijgen,
gezien het feit dat de verschillende wijkraden van de gemeente Oss geen belangstelling hebben voor de banken.
De resterende banken zullen dan over de dorpsraden worden verdeeld.
Zo kan het aantal wellicht wel oplopen tot twintig banken.
Er wordt afgesproken dat er bij het volgende werkoverleg een totaalplan voor plaatsing wordt gemaakt.
8 Voortgangslijst
Punt 1 -     Nieuw overleg buurtbus.
Actiepunt kan vervallen
Punt 2 -     Bewonersavonden Verkeersveiligheidsplan Megen.
Dit is gepland op 27 en 29 oktober.
De bewoners krijgen nog bericht.
Punt 2 en 7 van de voortgangslijst worden samengevoegd.
Punt 3 -     Verlichting Gevangentoren.
Het aandachtspunt is doorgegeven.
De verlichting wordt binnenkort aangepast.
Punt 4 -     Speelvoorziening d'n Heymitt.
De speelvoorziening wordt gerealiseerd bij de afronding van de weg in d'n Heymitt.
Dan worden de toestellen geplaatst.
Gevraagd is of de door de jeugd verlangde skatevoorziening wellicht gerealiseerd kan worden op de braakiggende weilandjes bij d'n Heymitt.
Het punt 'Skatevoorziening PJOS Haren' zal als nieuw actiepunt toegevoegd worden.
Punt 5 -     Bestrating wandelpad dijk Patersgas tot Veerweg.
Uitvoering wordt in het tweede kwartaal van 2004 gepland.
Punt 6 -     Groene afvalcontainers.
Het onderwerp is behandeld en kan van de voortgangslijst worden afgevoerd.
Punt 7 -     Groenvoorziening bejaardenwoningen.
Punt wordt samengevoegd met punt 2.
Punt 8 -     Gebruik NO hoek begraafplaats.
Dit punt zal heden in de aansluitende besloten vergadering aan de orde komen.
Punt 9 -     Actuele stankcirkels.
Informatie zal met een toelichting worden aangeleverd in het vierde kwartaal.
Besloten wordt hier een agendapunt van te maken voor de Dorpsraadvergadering van december.
Punt 10 -   JOP Megen.
Dit punt blijft op de voortgangslijst staan.
Punt 11 -   Bedrijfsverplaatsing.
Het onderwerp kan van de voortgangslijst, maar de Bossekampstraat blijft er wel op staan.
Onduidelijk is wat er gebeurt bij een eventuele afsluiting of bij eventuele invoering van een zestig kilometerregeling voor het buitengebied.
De heer van Hooff zoekt een en ander uit.
Punt 12 -   Overzicht budget.
Het gewenste overzicht wordt ter vergadering verstrekt.
Mevrouw Willems geeft aan dat dit een voorlopig overzicht is.
Er zal nog een beter overzicht volgen.
Gemeld wordt dat er nog geld over is.
Zij onderstreept het belang van oormerken van niet-uitgegeven.
Er wordt over te subsidiëren projecten nagedacht en tijdens de volgende vergadering zullen mevrouw Willems en de heer H. Tigchelaar hier op terug komen.
Punt 13 -   Structuurvisie Wonen.
Het aandachtspunt blijft staan.
Punt 14 -   Groenplan JOP Macharen.
Het aandachtspunt blijft staan.
Punt 15 -   Stadsplattegrond Megen is verplaatst.
Gevraagd wordt of er een verwijzingsbordje op de Noord-Zuid verbindingsweg kan worden geplaatst.
De heer Van Hooff zal hier op terugkomen.
Punt 16 -   Verlichting Torenstraat.
Het aandachtspunt blijft staan.
9 Mededelingen
- Besluit B & W d.d. 2-09-2003 Herinrichting Kerkplein Haren
- Mail van de heer P. Spanjaard (gemeente Oss) d.d. 17-09-2003 over Fietsroute
- De heer R. van de Camp deelt mee dat de Heemkundekring Megen, Haren en Macharen op 8 oktober haar jaarvergadering houdt.
Aan de hand van een presentatie zal hierbij speciaal aandacht worden geschonken aan verleden en Heden van Haren.
- De voorzitter deelt mee dat er op 14 oktober een vergadering is van het Wijk- en Dorpsradenoverleg.
- De heer van Hooff deelt mee dat het kunstwerk op de grens van Megen op 7 november wordt onthuld.
- De heer Ploegmakers (publieke tribune) laat weten dat woensdag 8 oktober om 16.30 uur een progamma bij RKK wordt gewijd aan het Clarissenklooster in Megen.
Dan volgt er op 17 oktober nog een programma bij de KRO over Megen, 'De Wandeling'.
10 Rondvraag
Mevrouw Willems geeft een voorstel voor de vergaderdata van de Dorpsraad in 2004.
Er wordt afgesproken dat het vergaderschema wordt vastgesteld tijdens het volgende overleg.
De heer W. van der Camp vraagt zich af wat de status is van het bedrijf in Bernhardstraat.
Er wordt afgesproken dit punt op de voortgangslijst te plaatsen.
De heer Van Loon vraagt of de in het kader van de dijkverzwaring tijdelijk verwijderde reflectorpaaltjes opnieuw op de dijk kunnen worden geplaatst.
De heer van Hooff zal hier navraag naar doen.
De heer van Loon vraagt of het mogelijk is een gezellig plekje te creëren bij het 'lulbankske'.
De heer Van Loon vraagt zich af wat gebeurt met de 'punaise' bij de Torenstraat.
De heer van Hooff zegt dat er momenteel een verkeersonderzoek plaatsvindt met behulp van telslangen en dat aan de hand van de onderzoeksresultaten een besluit wordt genomen.
De heer Van Loon vraagt of er gekeken kan worden naar het onderhoud van de driepunt bij de Gevangentoren.
De heer van Hooff zegt toe dat dit zal gebeuren.
De heer R. van de Camp vraagt of er eventueel nog meer bladkorven zijn.
De heer van Hooff bevestigt dat.
De heer R. van de Camp vraagt of de kanten van de sloten worden gemaaid.
De heer van Hooff antwoordt dat de opdracht is gegeven en dat er momenteel aan wordt gewerkt.
De heer R. van de Camp vraagt of bij de verbinding tussen 'D'n Heymitt' en 'Het Hoefje' het struikgewas kan worden ingenomen.
Hij vraagt bovendien naar de status van de vastgestelde overloopgebieden voor de Maas.
De heer van Hooff zoekt dit uit.
Mevrouw Van Eerd vraagt zich af of het nieuwe hondenuitlaatplan voor Macharen opnieuw kan worden bekeken.
Zij geeft aan dat het onduidelijk is of de honden onder bij het kanaal nu wel of niet vrij rond mogen lopen.
Mevrouw Willems onderstreept dat eventuele voorstellen tot wijziging voor 31 oktober moeten worden doorgegeven.
Dat is de deadline voor het gemeentelijk plan.
Er wordt afgesproken dat de exacte locatie van de plek in Macharen via mevrouw Willems wordt doorgegeven aan de gemeente.
Mevrouw Van Eerd vraagt aan de wijkcontactambtenaar hoe het mogelijk is dat de carnavalsverenigingen van Megen en Haren wél een subsidie van de Gemeente krijgen en die van Macharen niet.
Mevrouw Willems zegt dat dat uit te zoeken.
Mevrouw van Eerd vraagt hoever het is met de verharding van het wandelpad.
11. Sluiting
De voorzitter bedankt de aanwezigen en sluit het openbare gedeelte van de vergadering om 21.50 uur.
Back / Terug